Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм
Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм
Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм
Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм
Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм
Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм

Кухонний японский ніж Fukamizu 165мм

11364
Останні товари на складі
100,80 $
Без податку

Клинок ножа Bunka-bocho Black тришаровий і що важливо для японського кухонніка - з двостороннім заточуванням. Центральний, надзвичайно тонкий і міцний шар, загартований до твердості 63 HRC, виконаний зі сталі Blue Paper Steel (або в японському варіанті Aogami 2), яка зарекомендувала себе, як одна з кращих японських клинкових вуглецевих сталей. 

 Customer ratings and reviews
Nobody has posted a review yet
in this language
 

Одні з найвідоміших і шанованих на кухні японських ножів - це Сантоку (Santoku-Bocho або Bunka-bocho). Bunka-bocho - це варіація Сантоку з різким, під кутом, спуском обуха - якийсь проміжний варіант ножа між Сантоку і Юсубов (ножем для нарізки овочів). Bunka-bocho Black від компанії Fukamizu Hamono - це виключно красивий і ергономічний японський кований ніж ручної роботи. Маючи більш гострий кут вістря і при цьому велику площину голомені, яку можна використовувати в якості лопатки для переміщення нарізаних продуктів, ніж Bunka-bocho Black від компанії Fukamizu Hamono безумовно претендує на найширшу функціональність і зручність в експлуатації на кухні.

Клинок ножа Bunka-bocho Black тришаровий і що важливо для японського кухонніка - з двостороннім заточуванням. Центральний, надзвичайно тонкий і міцний шар, загартований до твердості 63 HRC, виконаний зі сталі Blue Paper Steel (або в японському варіанті Aogami 2), яка зарекомендувала себе, як одна з кращих японських клинкових вуглецевих сталей. Вона природно, що іржавіють - японці традиційно не використовують хромосодержащего стали, оскільки углеродка дає набагато більш агресивний рез і більш стійка до затуплення. Зовнішні шари виконані також зі сталі, тільки більш м'якою, що запобігає пошкодженню центрального сердечника. Тривала експлуатація ножа призведе незначного потемніння області підведення навколо ріжучої кромки. Це не зашкодить ножа і не погіршить його характеристик, однак додасть приємний візуальний контраст з зовнішніми шарами, проявляючи лінії стику - нерівний малюнок якої буде нагадувати лінію янангіби, як на японських катанах.

Трохи про підприємство, що виробляє ножі Bunka-bocho Black. Компанія Fukamizu Hamono (префектура Kagoshima) - це один з найбільших виробників традиційних японських ножів і ріжучого інструменту півдня Японії (острів Кюсю). Підприємство зароджувалося в 1919 році, коли 20 найвідоміших ковалів острова об'єдналися під керівництвом Кодзі Фукамідзу для виховання молодих ковалів, обміну досвідом, знаннями і навичками, накопиченими за століття ножового виробництва. Сьогодні компанія Fukamizu Hamono - це сучасне виробництво, оснащене новітнім обладнанням, яке випускає, як прекрасні традиційні японські ножі чорної кування із застосуванням перевірених часом ремісничих технік, так і ріжучі інструменти з найсучасніших матеріалів. Кожен виріб компанії Fukamizu Hamono, як і всі істинно японське - це дивовижне переплетення інноваційних технологій з глибокої традиційної японської естетикою у вигляді красиво оброблених кухонних ножів ва-Бочо з вуглецевої сталі.

Тепер найважливіше про ніж Bunka-bocho Black виробництва Fukamizu Hamono - то, що в середовищі фахівців називається ладом клинка. Ладом клинка називають геометрію леза у всіх вимірах, яка за підсумком в більшій мірі і визначає для будь-якого ножа - все, від ріжучої здатності до його вартості. Даний ніж має в ладі клинка т.зв. подвійний клин. Тобто полотно леза поступово тоншає як від п'яти до вістря, так і від обуха до ріжучої кромці, маючи в двох площинах, в будь-якому перетині поперечному і поздовжньому, трикутник. Це технологічно досить складно реалізується при виготовленні конфігурація клинка, але вона виключно ефективна в роботі. Не дарма кажуть ріже не став - ріже геометрія. На лад клинка варто перш за все звертати увагу при виборі ножа, хоча б подивившись на його обух - клин на обуху відразу ж видає якісний і дорогий ніж.

Про рукоятці ножа. Рукоять японських ножів, які використовуються на внутрішньому ринку Японії, як правило, зроблена, як би нарочито недбало. Своїм непоказним виглядом вона не повинна відтіняти значимість клинка, оскільки на думку японців клинок - це найголовніше в ножі. Рукоятка ножа Bunka-bocho Black Fukamizu виконана в традиційному стилі для сучасних японських ножів. Овальна форма перетину рукоятки, пластикова оковка і монтаж на термокомпаунд. Як матеріал для рукоятки обрана деревина горіха. На відміну від більшості традиційних японських ножів, рукоять ножа Bunka-bocho Black Fukamizu оброблена полімерним просоченням, що робить її надзвичайно міцною і стійкою до зовнішніх впливів (механічних, хімічних, і до ультрафіолету), тобто для її додаткова обробка не потрібна.

При експлуатації і догляді за ножем Bunka-bocho Black Fukamizu необхідно враховувати, що клинок, як обкладочнимі частина, так і твердий сердечник - схильні до корозії. Хоча більша частина голомені і захищена чорнінням, але все ж це не захищає від іржі повністю. Тому після кожного використання ніж Bunka-bocho Black Fukamizu потрібно помити і насухо витерти. Зберігати його краще на відкритому магнітному підвісі. Якщо Ви не припускаєте використовувати ніж довгий час - бажано змастити іржавіють частини клинка маслом. Японці для цього використовують окоренкову масло. Також потрібно враховувати, що центральний шар клинка дуже тонкий і твердий, а кут заточування має критично малу величину. Потрібно уникати ударних навантажень на ріжучу кромку, контакту ножа з чим-небудь дуже твердим (кістками, замороженими продуктами і т.п.). Також через те, що центральний шар дуже тонкий, при тривалому знаходженні в агресивному середовищі, іржа може повністю його зруйнувати.

Країна походження Японія

Тип Bunka-bocho

Довжина леза 165 мм

Висота леза 46 мм

Товщина клинка 2 мм

Загальна довжина 305 мм

Тип клинка тришаровий

Сталь середнього шару Blue Paper Steel (Aogami2)

Твердість середнього шару 63HRC

Матеріал рукояті горіх

Особливості конструкції заточений на камені 600 грит, зведення в нуль

Вага 145 грам.

2 од.
No reviews

4 інших товарів в цій категорії:

 Reviews

Be the first to write your review !

Product added to wishlist
Product added to compare.